PRODUKTY

Etykieciarka automatyczna czy etykieciarka półautomatyczną którą wybrać?

Etykieciarka to urządzenie służące do naklejania gotowych, wcześniej wydrukowanych etykiet. Urządzenie jest przystosowane do pracy masowej. Zapewnia szybką, sprawną i powtarzalną aplikację identycznych etykiet na takich samych opakowaniach. Zastosowanie etykieciarek w procesie produkcyjnym zwiększa jego wydajność. Etykieciarki są szczególnie ważne dla przemysłu spożywczego, w którym etykiety stanowią przedmiot urzędowej kontroli.

Rodzaje etykieciarek

Na rynku systemów etykietujących znajdziemy:

Urządzenia te różnią się od siebie pod względem obsługi procesu etykietowania, tempa pracy oraz możliwych do obsłużenia opakowań. W zdecydowanej większości etykieciarki projektuje się i wykonuje w taki sposób, aby zastosowanie części wymiennych umożliwiało przekwalifikowanie urządzenia do pracy z opakowaniami o innym kształcie i strukturze powierzchni. W przypadku opakowań nietypowych i niestandardowych konieczne mogą się okazać modyfikacje na etapie projektowania i konstruowania urządzenia.

Etykieciarki półautomatyczne

Etykieciarki służą do naklejania gotowych, wcześniej wydrukowanych etykiet. Etykiety na ogół znajdują się na rolkach i są przyklejane do opakowania przy pomocy specjalnych głowic etykietujących. Co ważne, jedno urządzenie może obsługiwać opakowania o różnych kształtach i strukturach powierzchni. Jest to możliwe ze względu na wymienne elementy, które pozwalają na dostosowanie sposobu naklejania etykiet do zmiennych parametrów opakowań – różnych kształtów, rozmiarów, struktur.

Etykieciarki są przystosowane do pracy masowej. Oznacza to, że zapewniają szybką, sprawną i powtarzalną (pod względem umiejscowienia na opakowaniu) aplikację identycznych etykiet na takich samych produktach. Zmiana etykiet lub oklejanych opakowań wymaga zmiany elementów wymiennych i ich dopasowania do nowych potrzeb linii produkcyjnej. Zastosowanie etykieciarek zapewnia precyzję i powtarzalność, a co za tym idzie zwiększa wydajność procesów.

Etykieciarka półatutomatyczna
Etykieciarka automatyczna

Etykieciarki automatyczne  

Współcześnie największym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszą się maszyny półautomatyczne i automatyczne, a także wspomniane wcześniej systemy drukująco-etykietujące. Etykieciarki półautomatyczne wymagają zaangażowania czynnika ludzkiego. W zależności do rodzaju opakowań i etykiet, a także samej etykieciarki pracownik odpowiedzialny za proces oklejania może ręcznie układać opakowania pod głowicą etykietującą lub obsługiwać głowicę, podczas gdy opakowania będą się przemieszczały na taśmie. Etykieciarka automatyczna działa w sposób niewymagający ingerencji pracownika w proces etykietowania. Dzięki temu jest jeszcze szybsza i bardziej wydajna.

W naszej ofercie posiadamy etykieciarki automatyczne!