PRODUKTY

innowacyjne rozwiązania dla przemysłu

NALEWARKI AUTOMATYCZNE

NALEWARKI LINIOWE I MASZYNY ROZLEWNICZE

NALEWARKA
AUTOMATYCZNA NP1

Produkowane przez nas liniowe nalewarki automatyczne przeznaczone są do dozowania różnego rodzaju substancji: płynnych, rzadkich i gęstych o różnej lepkości i pieniących się, do opakowań z tworzyw sztucznych i szklanych.

Mogą być zbudowane na bazie różnych systemów: tłokowe, próżniowe, ciśnieniowe, z przepływomierzami, wagowe i grawitacyjne.

W razie potrzeby możemy pomóc w dopasowaniu rozwiązań do potrzeb klienta. Nasz serwis świadczy też usługi pogwarancyjne i dostarcza niezbędne części i materiały eksploatacyjne.

przeznaczone do napełniania
opakowań z tworzyw
sztucznych i szklanych

SPRAWDŹ PRODUKTY

galeria zdjęć i filmów urządzenia

SPRAWDŹ PRODUKTY

Rodzaje obsługiwanych opakowań

SPRAWDŹ PRODUKTY

Czym są maszyny rozlewniczne

Maszyny rozlewnicze są bardzo ważnym elementem współczesnych linii produkcyjnych w przedsiębiorstwach przemysłowych. Pozwalają na automatyzację procesów nalewania i dozowania substancji ciekłych, mają więc wpływ na poprawę wydajności pracy i obniżenie jej kosztów. Proponujemy Państwu nowoczesne, wydajne nalewarki liniowe, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, a ponadto w wielu innych branżach.

Wysokiej jakości automatyczne nalewarki liniowe

Produkty proponowane przez naszą firmę to nalewarki liniowe, które świetnie sprawdzają się, gdy na liniach produkcyjnych trzeba w krótkim czasie nalać do pojemników lub butelek różnego rodzaju substancje płynne: rzadkie i gęste o różnej lepkości. Nasze maszyny rozlewnicze są przeznaczone do napełniania opakowań z tworzyw sztucznych i szklanych. Nalewarki, dzięki funkcji nalewania od dna opakowania, doskonale sprawdzają się również przy dozowaniu pieniących się cieczy.

nalewarki
nalewarki

Nalewarka automatyczna i specjalistyczne systemy rozlewnicze

Maszyny rozlewnicze oferowane przez naszą firmę możecie Państwo wyposażyć w różnego rodzaju dozowniki w zależności od rodzaju cieczy, która ma być nalewana do pojemników. Nalewarka automatyczna tłokowa jest wyposażona serwomechanizm dozujący, który odpowiada za wysoką precyzję nalewu. Ten rodzaj nalewarki służy do rozlewania do opakowań o różnych kształtach i pojemnościach płynów gęstych oraz takich, które mocno się pienią.

Dozowanie w urządzeniach może odbywać się również za pomocą mierników przepływu, co zwiększa wydajność nalewarki i jest niezbędne do rozlewania płynów, których objętość mierzona jest w przepływie. Taka nalewarka automatyczna umożliwia również obsługę na jednym stanowisku opakowań o dużej rozpiętości pojemności rozlewnej.

Nalewarka automatyczna działa bardzo sprawnie bez pomocy operatora. Urządzenie wystarczy włączyć i jedynie na bieżąco kontrolować poprawność jego działania. Nalewarki liniowe to doskonały wybór do automatycznego napełniania w Państwa przedsiębiorstwie: opakowań, butelek, termosów i kanistrów.

Zaawansowane maszyny rozlewnicze usprawniające produkcję

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również maszyny rozlewnicze zbudowane na bazie różnych, innych systemów: próżniowe, ciśnieniowe, wagowe i grawitacyjne. Ich stosowanie na produkcji jest również gwarancją wyeliminowania błędów w procesie i lepszego zabezpieczenia substancji ciekłych na czas transportu.

Automatyczne nalewarki liniowe, czy też maszyny rozlewniczne, są jednym bytem, można je z powodzeniem wykorzystywać w różnych branżach, w celu usprawnienia procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwie, a przede wszystkim poprawienia efektywności produkcji poprzez zwiększenie wydajność pracy.

nalewarki
nalewarki

nalewarki tłokowe

Do wypełniania opakowań produktowych wykorzystywany jest system tłokowy, poruszający się w specjalnie do tego przygotowanych cylindrach o odpowiednio dostosowanym ciśnieniu roboczym. Prościej rzecz ujmując: wewnątrz cylindra porusza się tłok (góra/dół), w zależności od pozycji, jaką zajmuje, ciecz jest zasysana bądź transferowana do dozownika nakierowanego na opakowanie produktowe znajdujące się na linii produkcyjnej. Głowice stosowane do napełniania opakowań wyposażone są w pojedyncze tłoki, które mogą przyjąć dowolną pozycję (pion/poziom). Nalewarki tego typu idealnie sprawdzą się przy napełnianiu bardzo lepkich i gęstych substancji z branży kosmetycznej: kremy, żele, szampony, mydła, peeling, maseczki, a nawet farby. Należy wspomnieć, że kolejnym etapem jest etykieciarka i etykietowanie kosmetyków. Wróćmy jednak do maszyn rozlewniczych. Poza branżą kosmetyczną maszyny tłokowe są wykorzystywane także w przemyśle spożywczym przy produktach o zbliżonej lepkości oraz konsystencji, jako przykład możemy wymienić: pasztety, pasty rybne, mleczka, jogurty, powidła albo serki kanapkowe. Pozostaje nam jeszcze branża farmaceutyczna, która prężnie to wykorzystuje przy wszelkiego rodzaju maściach, kremach albo pastach.

Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami

Są to urządzenia o bardzo dużej dokładności pomiarowej. Nalewarki te wykorzystują przepływomierze do pomiarów strumienia, w aspekcie jego właściwości własnych, takich jak objętości lub masa materii transportowanej przez daną powierzchnię do kierunku przepływu. Jak już wspominaliśmy, ich niebywałą zaletą jest wysoka dokładność pomiarowa, zatem maszyny rozlewnicze tego typu mają dokładność dozowania poniżej progu 0,5%, co jest zaskakującym wynikiem, biorąc pod uwagę charakter pracy tego typu urządzeń. Nalewarki mają możliwość konfiguracji dla różnego rodzaju produktów, jak i ilości dozowań do pojemników. Wspomniane przepływomierze występują w dwóch głównych wariantach: masowe i elektromagnetyczne wykorzystujące do pomiaru zjawisko indukcji elektromagnetycznej Faradaya. Nalewarki tego typu sprawdzają się idealnie w firmach produkujących żele, produkty pieniące się, napoje. 

nalewarki
nalewarki

Maszyny rozlewnicze podciśnieniowe

Najczęściej wykorzystuje się je w branży alkoholowej, rozlewając ciecze bez zawartości dwutlenku-węgla (CO2). Z zasady powinny być to płyny o niewielkim stopniu lepkości i gęstości by te nie zagrażały pracy maszyny. Działanie tego typu nalewarki jest zasadniczo bardzo proste: ze zbiornika, w którym to ciśnienie jest niższe od atmosferycznego, wysysana jest ciecz, wszystko odbywa się za pomocą urządzenia zwanego eżektor (lub ejektor), działającego na zasadzie wywoływania spadku ciśnienia statycznego w orurowaniu. Pozwala nam to na zachowanie jak najlepszych walorów danej cieczy. Maszyna ta może pozytywnie wpłynąć na przejrzystość czy też barwę danego płynu. 

Maszyny rozlewnicze ciśnieniowo-przelewowe

Ich zastosowanie jest najczęściej spotykane w opakowaniach szklanych lub PET, chociaż nie to jest jej głównym przeciwwskazaniem. Produkty, a raczej charakter płynu, jaki nalewarka jest w stanie zaakceptować to ciecze w postaci rzadkiej lub o średniej lepkości. Niestety, każdy inny produkt o podwyższonej lepkości własnej nie nadaję się do urządzeń tego typu. Śmiało zatem możemy wykluczyć ją z wykorzystania w liniach produkcyjnych takich produktów jak np. pasty, powidła, marmolady, dżemy, gęste sosy albo majonezy, to jednak tylko przykłady, które możemy dowolnie mnożyć. Nalewarka przeznaczona jest głównie dla firm z branż chemicznych, kosmetycznych albo spożywczych. Pomimo tak wielu obostrzeń, urządzenie to ma nadal bardzo wiele zastosowań.

nalewarki
nalewarki

Maszyny rozlewnicze nadciśnieniowe

Nalewarki tego typu tworzymy z myślą o aplikacji cieczy produktów zawierających w składzie dwutlenek węgla (CO2). Dzięki wyjątkowej konstrukcji składającej się z modułów o wysokiej wytrzymałości na występujące tam ciśnienia, nalewarka jest w pełni bezpieczna dla otoczenia, jak i łańcucha maszyn tam występujących. Wspominamy o tym, ponieważ zbiornik buforowy gromadzi bardzo wysokie ciśnienie, które to w razie uszkodzenia mogłoby zagrozić życiu ludzkiemu bądź też całej linii produkcyjnej. Maszyny te stworzone są, by idealnie umieścić wodę bądź napój gazowany w butelce. To nie koniec ich zastosowania, wszystko jednak zależy od indywidualnej potrzeby danego zakładu produkcyjnego. Należy wspomnieć, że kolejną ich zaletą jest precyzja w określeniu zawartości znajdującej się wewnątrz cieczy ilości dwutlenku-węgla (CO2), którą to możemy kontrolować w zależności od aktualnej potrzeby. Najczęściej tego typu nalewarki wykorzystują firmy z segmentu wód gazowanych, produktów alkoholowych bądź napojów gazowanych.