PRODUKTY

innowacyjne rozwiązania dla przemysłu

ZAKRĘCARKI PÓŁAUTOMATYCZNE

ZAKRĘCARKI półAUTOMATYCZNE

ZAKRĘCARKA Q1

Zakręcarka przeznaczona jest do pół-automatycznego zamykania opakowań, wykonanych z tworzyw sztucznych, szklanych jak i metalowych.Jest to urządzenie jednostanowiskowe o jednej głowicy zakręcającej. 

Urządzenie występuje w trzech wersjach: pierwsza to układ zakręcający czterorolkowy, drugi to wersja z pojedynczym zakręcakiem formatowym, przystosowanym pod dany format nakrętki, trzecia wersja to system zakręcania nakrętek aluminiowych, układ specjalnych talerzyków tworzy gwint na prostej, jeszcze nie obrobionej nakrętce. Zakręcarka wyposażona jest w blat roboczy i regulowaną wysokość głowicy zakręcającej. Zakręcarka przeznaczona jest do zakręcania nakrętek plastikowych, pompek, trigerów, pipet, nakrętek aluminiowych, które zostały uprzednio nałożone na opakowanie. Nakrętka nakładana jest ręcznie, następnie operator wkłada opakowanie w przestrzeń zakręcania, tj. format stały, lub zespół siłowników który zaciska opakowanie w celu zakręcenia z odpowiednią siłą przez głowicę zakręcającą. Zakręcarka sterowana jest za pomocą pedału lub przycisków i napędzana jest za pomocą silników prądu stałego. Urządzenie posiada płynną regulację szybkości i siły zakręcania. Wszystkie elementy konstrukcyjne wykonane ze stali kwasoodpornej w gatunku 304. Strefa pracy jest zabezpieczona osłonami.

czas potrzebny do przezbrojenia
maszyny na nowy format
wynosi ok. 5 minut.

Sterowanie maszyny przewiduje bibliotekę programów dla poszczególnych rodzajów opakowań. Po wybraniu receptury odpowiedniej dla danego opakowania następuje automatyczne ustawiane:czasu i siły zakręcania

  • prędkości obrotowej oraz momentu dokręcającego głowicy
  • -czasu uchwytu siłowników pozycjonujących w czasie zakręcania

 

W celu przestawienia urządzenia na nowy format opakowań, należy wybrać na pulpicie operatorskim program pracy odpowiedni dla danego opakowania, mechanicznie zmienić format głowicy zakręcającej, dedykowany do danego korka.

Czas potrzebny do przezbrojenia maszyny na nowy format wynosi  ok. 5 minut.

Bilans mediów

– zasilanie 230 V  50 Hz   1,2kW

– na maszynie brak punktów smarnych

 

Przykładowe typy opakowań i zamknięć obsługiwanych przez zakręcarkę: pompki, triggery, flip-topy, itp.

SPRAWDŹ PRODUKTY

galeria zdjęć i filmów urządzenia

SPRAWDŹ PRODUKTY

Czym są zakręcarki

W przedsiębiorstwach przemysłowych automatyzacja produkcji pozwala na spełnianie licznych, międzynarodowych standardów oraz obniżenie kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności pracy. Coraz więcej podmiotów docenia korzyści płynące z usprawnienia pracy i poszukuje najlepszych rozwiązań. Proponujemy Państwu skorzystanie z naszej oferty na automatyzację linii produkcyjnej i wyposażenie działu w nowoczesne zakręcarki półautomatyczne.

Zakręcarki półautomatyczne

Zakrecarki półautomatyczne mogą stanowić integralny element linii produkcyjnej lub pracować samodzielnie. Ich wybór niesie za sobą liczne korzyści dla przedsiębiorstwa, do których zaliczyć należy:

  • ograniczenie kosztów produkcji, przy jednoczesnym wzroście wydajności linii produkcyjnej,
  • obniżenie strat wynikających z niedokręconych nakrętek oraz źle zabezpieczonych produktów (rozlany czy zepsuty produkt to nie tylko straty materiałowe, to przede wszystkim ryzyko utraty zaufania klientów i wysoki koszt dla wizerunku marki),
  • możliwość zachowania ciągłości dostaw wyrobów gotowych dzięki wydajnej i bezawaryjnej pracy urządzenia.

Klientów zainteresowanych automatyzacją linii produkcyjnej zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z nasza ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Oferowane przez KERT zakręcarki półautomatyczne znajdują zastosowanie w licznych zakładach produkcyjnych. Ich szczególne właściwości pozwalają na obsługę produktów płynnych i sypkich, a co za tym idzie wykorzystanie urządzenia w branży spożywczej, przetwórczej, alkoholowej, farmaceutycznej i kosmetycznej.

SPRAWDŹ PRODUKTY

Rodzaje obsługiwanych opakowań