innowacyjne rozwiązania dla przemysłu

NALEWARKI PÓŁAUTOMATYCZNE

NALEWARKI LINIOWE I MASZYNY ROZLEWNICZE

NALEWARKA
PÓŁAUTOMATYCZNA NP1

Produkowane przez nas nalewarki pół-automatyczne przeznaczone są do dozowania różnego rodzaju substancji: płynnych, rzadkich i gęstych o różnej lepkości oraz cieczy pieniących się, do opakowań z tworzyw sztucznych i szklanych.

Mogą być zbudowane na bazie różnych systemów odmierzania cieczy: tłokowe, próżniowe, ciśnieniowe, za pomocą przepływomierzy elektromagnetycznych lub masowych.

Opakowania dostarczane są na blat nalewarki przez operatora, który podstawia opakowania i przyciska pedał lub przycisk wyzwalając start maszyny. Nalewaki schodzą w dół i rozpoczynają nalewanie. Gdy ciecz zostanie nalana a nalewaki pójdą w górę, operator odstawia butelki z nalanym produktem. Następnie podstawia puste butelki pod nalewaki rozpoczynając nowy cykl. Pomagamy w dopasowaniu rozwiązań do potrzeb klienta. Nasz serwis świadczy też usługi pogwarancyjne i dostarcza niezbędne części i materiały eksploatacyjne.

przeznaczone są do
dozowania różnego
rodzaju substancji

SPRAWDŹ PRODUKTY

galeria zdjęć i filmów urządzenia

SPRAWDŹ PRODUKTY

Rodzaje obsługiwanych opakowań

SPRAWDŹ PRODUKTY

Czym są maszyny rozlewniczne

Maszyny rozlewnicze są bardzo ważnym elementem współczesnych linii produkcyjnych w przedsiębiorstwach przemysłowych. Pozwalają na automatyzację procesów nalewania i dozowania substancji ciekłych, mają więc wpływ na poprawę wydajności pracy i obniżenie jej kosztów. Proponujemy Państwu nowoczesne, wydajne nalewarki liniowe, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, a ponadto w wielu innych branżach.

NALEWARKI TŁOKOWE

Do wypełniania opakowań produktowych wykorzystywany jest system tłokowy, poruszający się w specjalnie do tego przygotowanych cylindrach o odpowiednio dostosowanym ciśnieniu roboczym. Prościej rzecz ujmując: wewnątrz cylindra porusza się tłok (góra/dół), w zależności od pozycji, jaką zajmuje, ciecz jest zasysana bądź transferowana do dozownika nakierowanego na opakowanie produktowe znajdujące się na linii produkcyjnej. Głowice stosowane do napełniania opakowań wyposażone są w pojedyncze tłoki, które mogą przyjąć dowolną pozycję (pion/poziom). Nalewarki tego typu idealnie sprawdzą się przy napełnianiu bardzo lepkich i gęstych substancji z branży kosmetycznej: kremy, żele, szampony, mydła, peeling, maseczki, a nawet farby. Należy wspomnieć, że kolejnym etapem jest etykietowanie kosmetyków. Wróćmy jednak do maszyn rozlewniczych. Poza branżą kosmetyczną maszyny tłokowe są wykorzystywane także w przemyśle spożywczym przy produktach o zbliżonej lepkości oraz konsystencji, jako przykład możemy wymienić: pasztety, pasty rybne, mleczka, jogurty, powidła albo serki kanapkowe. Pozostaje nam jeszcze branża farmaceutyczna, która prężnie to wykorzystuje przy wszelkiego rodzaju maściach, kremach albo pastach.

nalewarki
nalewarki

MASZYNY ROZLEWNICZE Z PRZEPŁYWOMIERZAMI

Są to urządzenia o bardzo dużej dokładności pomiarowej. Nalewarki te wykorzystują przepływomierze do pomiarów strumienia, w aspekcie jego właściwości własnych, takich jak objętości lub masa materii transportowanej przez daną powierzchnię do kierunku przepływu. Jak już wspominaliśmy, ich niebywałą zaletą jest wysoka dokładność pomiarowa, zatem maszyny rozlewnicze tego typu mają dokładność dozowania poniżej progu 0,5%, co jest zaskakującym wynikiem, biorąc pod uwagę charakter pracy tego typu urządzeń. Nalewarki mają możliwość konfiguracji dla różnego rodzaju produktów, jak i ilości dozowań do pojemników. Wspomniane przepływomierze występują w dwóch głównych wariantach: masowe i elektromagnetyczne wykorzystujące do pomiaru zjawisko indukcji elektromagnetycznej Faradaya. Nalewarki tego typu sprawdzają się idealnie w firmach produkujących wody gazowane, alkohole albo napoje.

MASZYNY ROZLEWNICZE CIŚNIENIOWO-PRZELEWOWE

Ich zastosowanie jest najczęściej spotykane w opakowaniach szklanych lub PET, chociaż nie to jest jej głównym przeciwwskazaniem. Produkty, a raczej charakter płynu, jaki nalewarka jest w stanie zaakceptować to ciecze w postaci rzadkiej lub o średniej lepkości. Niestety, każdy inny produkt o podwyższonej lepkości własnej nie nadaję się do urządzeń tego typu. Śmiało zatem możemy wykluczyć ją z wykorzystania w liniach produkcyjnych takich produktów jak np. pasty, powidła, marmolady, dżemy, gęste sosy albo majonezy, to jednak tylko przykłady, które możemy dowolnie mnożyć. Nalewarka przeznaczona jest głównie dla firm z branż chemicznych, kosmetycznych albo spożywczych. Pomimo tak wielu obostrzeń, urządzenie to ma nadal bardzo wiele zastosowań.

nalewarki